אסלה בשטיפת הוריקן, עוצמתית והגיינית במיוחד. ברזים שקובעים את עוצמת המים והטמפרטורה לפי מצב הרוח שלנו. מקלחת שמעוררת, מרגיעה ומפעילה את כל החושים שלנו. ועוד המון חידושים טכנולוגיים בתחום הכיורים, האסלות והברזים מחכים לכם בכתבה הבאה.

 

אז מי את בדיוק ISH 2019 ?

תערוכת ISH היא התערוכה הגדולה ביותר בעולם לייעול משאבי אנרגיה ומים בענף הבניה לצד הובלתה בקביעת טרנדים טכנולוגים ועיצוביים בעולם האמבט והכלים הסניטריים. התערוכה מתקיימת כל שנתיים בפרנקפורט שבגרמניה ומגיעים אליה כ-200,000 מבקרים מקצועיים מכל העולם.

בניגוד לתערוכות קרמיקה מסורתיות, התערוכה הזו חביבה עלינו במיוחד כיוון שבתערוכה זו, היצרנים הגדולים בעולם חושפים את ההתפתחויות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר לצד הטרנדים שילוו אותנו בשנים הקרובות. אפשר לומר שתערוכת ISH היא תערוכה עתידנית, רב החידושים הטכנולוגיים המוצגים בתערוכה זו יהיו זמינים בצורה מסחרית רק בעוד שנה, ויחדרו לאיטם לשוק רק בעוד מספר שנים.

 

חדרי אמבטיה עם ברזים מיוחדים בטכנולוגיה מתקדמת

פיתוחים טכנולוגיים בתחום הברזים מתפתחים בשני כיוונים מרכזיים. כיצד להפוך את הברזים לפרקטיים יותר וכיצד להפוך את הברזים למיוחדים יותר. חברת האנסגרואה Hanagrohe הגרמנית הציגה סדרה של ברזי מטבח אשר משולבים מפל ג'טים בחלק התחתון שלהם בכדי לייעל שטיפה של פירות וירקות במקסימום נוחות, מינימום השפרצות והפעלה ייחודית באמצעות טכנולוגיית סלקט.

חיתוכים צורניים בטכנולוגיית CNC נכנסו אף הם לתחום הברזים והם מאפשרים לגלף את גוף הברז במגוון רחב של צורות גאומטריות מיוחדות.

 

חדרי אמבטיה עם חווית רחצה מדוייקת יותר

פיתוח נוסף של חברת Hansgrohe הינו המיקרו טיפה. המיקרו טיפה הינו פיתוח הנועד להעניק למים מגע מלטף יותר לצד מניעת פיזורם הרחב במגע עם הגוף. האנסגרואה פיתחו פיטמת סיליקון בראש המקלחת המכילה בתוכה מיקרו חורים המצליחים לפרק את טיפת המים למיקרו טיפות ולצמצם את התנגדות המים בפוגשם את הגוף. כך שלבסוף ישנם פחות מים לגרוף במקלחת, זכוכית המקלחון נשארת יבשה יותר והחוויה הכללית מפנקת הרבה יותר.

חידוש טכנולוגי נוסף בתחום ראשי המקלחת של חברת האנסגרואה הינו פיתוח פטמות סיליקון אשר נכנסות פנימה לתוך ראש המקלחת כאשר מים לא זורמים דרכם, דבר המאפשר ניקוי קל ומהיר של ראש המקלחת ללא גרימת נזק לפטמות הסיליקון.

 

חדר אמבטיה עם חווית רחצה רב חושית

גאווה ישראלית בתערוכת ISH כאשר סטארט-אפ ישראלי ביצע שיתוף פעולה עם חברת האנסגרואה העולמית בפיתוח הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לחדרי רחצה. בניגוד לחויות המקלחת המוכרת המכילה בתוכה רק את חוש המגע, כאן אנו נהנים מחווית מקלחת ייחודית רב חושית המכילה בתוכה את החושים הבאים: ראיה, שמיעה, מגע וריח.

בעידן הדיגיטלי של היום החיבור בין מכשירים שונים לעולם הרחצה היה רק עניין של זמן. מסך טלויזיה גדול עמיד במים, רמקולים, מפיצי ריח ומערכות למקלחת אשר מסונכרנות יחדיו באמצעות אפליקציה בטלפון הנייד. החיבור הזה מאפשר לנו להתאים את חווית המקלחת למצב הרוח בו אנחנו נמצאים בהתאם לתסריטים מתוכננים מראש בכדי לקבל חווית רחצה מושלמת: מקלחת בוקר, מקלחת אחרי אימון, מקלחת תרפיה, מקלחת יופי ומקלחת לילה.

כל שעלינו לעשות הוא לבחור במצב הרוח בו אנחנו נמצאים וכל המערכות יעבדו בסנכרון זה לזה. ריחות, וידאו ארט, מוסיקה, עוצמת וטמפרטורת המים כולם יתאימו את עצמם בהתאם למצב הרוח הנבחר.

 

דורויט Duravit האסלות החכמות והטובות בעולם

אסלות בשטיפה גלויה Rimfree, הוצגו לראשונה ב-ISH 2013 ונכנסו למיינסטרים בשנתיים האחרונות. חברת דורויט Duravit הגרמנית אשר רשמה פטנט על התהליך השטיפה הייחודי שלה, הפתיעה בייצור אסלות בטכנולוגיה זו בגוון שחור מט ולבן מט אך עם טוויסט פרקטי במיוחד. בעיה המטרידה לקוחות רבים הרוצים לאבזר את חדר הרחצה באסלה בגימור מט, היא החשש מתהליך הנקיון וקלות הצטברות הלכלוך באסלה בגימור מט לעומת אסלות בגימור מבריק. מחלקת המחקר והפיתוח של חברת Duravit פתרה את הבעיה באמצעות פיתוח טכנולוגי המאפשר לה לייצר אסלה בשני גימורים שונים בו זמנית: מט ומבריק. את החלק החיצוני של האסלה דורויט מייצרים בגימור מט אך את פנים האסלה שנמצא במגע תמידי עם מים ייצרו בגימור מבריק. כך דורויט פיתחו את האסלה הפרקטית בעולם בגימור מט.

 

אסלה ללא תעלה בשטיפת הוריקן

דור חדש של אסלות ללא תעלה מגיע לעולם והוא מגיע עם שטיפת הוריקן. בניגוד לשטיפה הסטנדרטית והמוכרת אשר מזרם המים מפזר את המים לשני צדדים מנוגדים במקביל. התחלנו להיחשף לאסלות אשר המים יוצאים בכיוון אחד בלבד ובעוצמה גדולה במיוחד כתוצאה מהסחרור בו הם נמצאים. חברת גרואה GROHE הציגה פיתוח כזה בתערוכת ISH האחרונה תחת השם טריפל וורטקס פלאש, Triple Vortex Flush. מעניין יהיה לראות כיצד טכנולוגיה זו תתקבל בעולם הרחצה בשנים הקרובות.

 

פתרונות חכמים לחללים קטנים וצרים

במציאות שבה רבים בוחרים להתגורר במרכזי הערים אנו פוגשים יותר ויותר חדרי שרותי אורחים בעלי גודל מצומצם, אשר מצד אחד מאלצים אותנו לבחור בכיורים צרים וקטנים ומצד שני המים לרב ימצאו את דרכם לריצפה. בתערוכת ISH 2019 יצרנים רבים ניסו לפתור בעיה זו באמצעות שימוש בטכנולוגיה אשר מאפשרת לייצר את דפנות הכיור כך שהן יהיו דקות במיוחד. כך שבאותו גודל כיור ניתן לקבל הרבה יותר פרקטיות. כדוגמת כיור תלוי קטן ומינימליסטי בגודל 22/40 בעל דפנות דקות, כך שגודלו הפנימי והחיצוני של הכיור כמעט זהים. מבחינה השוואתית עומק הכיור ב-22 ס"מ דומה יותר לכיורים בעומק 30 ס"מ. כמו כן, נחשפנו גם לכיור צר ותלוי עם מדף מובנה מחרס אשר מאפשר לנו להינות מפתרון חדשני, טכנולוגי, עיצובי ופרקטי. בחודשים הקרובים הכיורים יהיו זמינים לאספקה מיידית בשיטת שלך וקח.

 

חדרי אמבטיה עם עתיד צבעוני יותר

גם בתערוכה האחרונה הצבעים הפסטלים שלטו בארונות אמבטיה, אסלות, כיורים מונחים ואביזרי אמבטיה. הצבעים שבלטו במיוחד היו ורוד ניוד וירוק אבוקדו. אנו צפויים לפגוש בהם בעצימות גבוהה במיוחד בכל האביזרים להלבשת הבית.

 

כל החידושים בקרוב באולם התצוגה של עוגן קרמיקה

חידושים רבים צצו בתערוכה האחרונה מבחינה אסטטית, טכנולוגית ופרקטית. מבחינה אסטטית אנחנו צפויים להמשיך ולראות השנה כיורים מונחים, וארונות אמבטיה בצבעי פסטל לצד ברזים בצבעים מטאלים ייחודים בגימור מט ובגימור מבריק. טכנולוגיות רבות הוצגו בתערוכה האחרונה: אסלה בשטיפת הוריקן, אסלה משולבת גלזורות, ברזים בשליטת אפליקציה, חווית מקלחת ייחודית רב חושית וכו'. החידושים הללו צפויים לחדור בהדרגה לשוק בשנים הקרובות. כך שמצפות לנו שנים הרבה יותר אסטטיות, טכנולוגיות ופרקטיות.