שמנו פעמנו נרגשים לתערוכת קרמיקה CEVISAMA סויסמה 2019 בולנסיה שבספרד. התערוכה שפותחת את השנה עם כל החידושים בתחום חיפויי קרמיקה וריצופי גרניט פורצלן שילוו אותנו במהלך שנת 2019.

השנה אירחנו בתערוכה את רוית סקורינסקי, מפצחת חללים, לקראת תהליך ההתחדשות שאנחנו הולכים לבצע בקומת הכניסה של אולם התצוגה. פיצוח חללים, זוהי אמנות חלוקת החלל בצורה האפקטיבית ביותר תוך שימת דגש על ההיבטים הרגשיים, האנושיים והתחושתיים לצד אסטתיות, שימושיות, זרימה טבעית, נגישות או במילים אחרות חווית קניה כיפית ויעילה באמצעות תכנון חכם. ניצלנו את ההזדמנות וביקשנו ממנה לשתף אותנו כיצד היא חוותה את התערוכה מהעיניים שלה ומה צופנת השנה הקרובה בחיקה.

אז אם הייתם בתערוכה האחרונה באיטליה CERSAIE 2018 או קראתם את הבלוג של עוגן קרמיקה, אתם יכולים לנחש שמבחינה טרנדולוגית לא הרבה השתנה. והטרנדים הנוכחיים הם כאן בכדי להישאר ולהשתכלל:

  • אריחי קרמיקה דמוי שייש, קלקטה, סטטואריו, קררה, מרקינה וכו'

  • אריחי קרמיקה דמוי טרצו

  • אריחי קרמיקה בצורות גאומטריות שונות, מחומשים, משושים, שברון, פישבון וכו'.

  • אריחי קרמיקה מצויירים.

  • אריחי קרמיקה דמוי פרקט, עץ ודק.

  • אריחי קרמיקה בצבעי פסטל.

  • אריחי קרמיקה מדוקקים גדולים במיוחד במידות של 120/260 ו-100/300.

  • מתכת, ברזל, נחושת, חלודה, אלומיניום ונירוסטה.

 

אז אחרי חמישה ימים שבהם כיתתנו רגליים בתערוכה ובאולמות התצוגה של קבוצת פורצלנוסה PORCELANOSA, אני יכולה לסכם שמחכה לנו שנה מרגשת, מעוצבת, טכנולוגית ומלאת הפתעות וחידושים.

 

עץ טבעי עשוי גרניט פורצלן ?

חברת וניס מקבוצת פורצלנוסה השקיעה משאבים רבים בשנתיים האחרונות, משאבי עיצוב ופיתוח לצד השקעה בחומרי גלם איכותיים וגלזורות ייחודיות. כל זה בכדי לייצר אריחי גרניט פורצלן דמוי עץ ברמה הגבוהה ביותר, כזאת המצליחה להראות כמו עץ אך בלי התחזוקה והרגישות שמאפיניים חומרים טבעיים. לשם כך היא הקימה את המותג סטאר ווד STAR WOOD מבית פורצלנוסה PORCELANOSA והתוצאה היא סדרה אריחי קרמיקה דמוי עץ הנקראת ונקובר אשר מדמה עץ אלון טבעי, מולבן וממוין קלות.

בכניסה לאולם התצוגה של וניס אי אפשר היה להתעלם מהנראות של הפרקט. הם הציגו אותו ברצפה, בקיר ובתקרה והתוצאה מדהימה, במבט ראשון חשבתי שאני מסתכלת על פרקט עץ טבעי, האמת גם במבט שני חשבתי כך :) רק הידיעה שאני נמצאת במפעל קרמיקה גרמה לי לפקפק במה שעניי רואות. הסדרה מגיעה בגדלים גדולים במיוחד של כ-25/150 ו-16.5/150 ובחמישה גוונים שונים. בחודשים הקרובים תוכלו לראות אותם מיושמים על רצפת אולם התצוגה של עוגן קרמיקה ולהתבלבל בעצמכם :).

 

אריחי קרמיקה קטנים ונועזים

אריחי קרמיקה במידות קטנות, קסומות ומעוצבות, שם טמון הכח של חברת EQUIPE אקיפה הספרדית, העיצובים הנועזים אשר ניתנים לבחירה בשלל גווני הקשת לצד שימוש בגלזורות ובטכניקות ייצור מיוחדות מבטיחות שבכל חלל שבו הן ייושמו הן יככבו באופיים הייחודי. חדרי שרותים נועזים, מסעדות ובתי קפה יחבבו אותן במיוחד.

 

לנצח את הטבע באמצעות אריחים מדוקקים

אריחי קרמיקה מדוקקים במידות גדולות תופסים מקום משמעותי יותר בעיצוב חדרי רחצה ובחללים ציבוריים. שתי מגמות מרכזיות בלטו בתערוכה האחרונה בהיבט הטכנולוגי ובהיבט העיצובי. ישנה מגמה הולכת וגוברת בשימוש באריח קרמיקה מדוקקים אשר שימוש בשתי יחידות יוצר צורה סימטרית אשר נקראת באטרפליי או בוקמאצ', התפתחות נוספת של מגמה זו מאפשרת שימוש במספר אריחים שונים על מנת לייצור את התחושה שמדובר באריח אחד גדול chain of tiles. בהיבט הטכנולוגי ניתן לראות שכיום מלבד ייצור אריחי קרמיקה במידות גדולות בתלת מימד ניתן לייצר גם אריחים דמוי פסיפס אשר מלווים בחריטות עליהם. דבר המקנה להם אוטנטיות ועומק מרשימים.

 

עיצוב ביופילי או למה גם לכם כדאי להכניס קצת טבע הבייתה

עיצוב ביופילי הינו עיצוב המחבר אותנו מחדש אל הטבע. בסביבה האורבנית בה אנו חיים, חיבור חושי לאלמנטים מן הטבע הוא בעל השפעה חיובית על הבריאות ועל תחושת הרווחה של האדם. מגמה זו באה לידי ביטוי בהכנסת אלמנטים ביופילים באופנים שונים, בין אם בשימוש בצמחיה חיה/מלאכותית בקירות ירוקים ובין אם בשילוב צורות וטקסטורות שמשקפות את הסדר והמורכבות שקיימים בטבע. כך שלמעשה אנו מקבלים חיבור בין טבע, עיצוב ונפש. חיבור המייצר תחושה שלווה, נעימה ונינוחה יותר. בתערוכה האחרונה הוצגו אריחי קרמיקה ביופילים רבים. אריחי קרמיקה באווירת ג'ונגל, צמחים, עצים, ציפורים ופרפרים. ב-2019 אנו צפויים לפגוש את העיצוב הביופילי גם בחדרי הרחצה ובשירותי אורחים ולהרגיש הרבה יותר BIO.

 

אינסוף מוצרים בהתאמה אישית

תמיד חיפשתי להביא לידי ביטוי ייחודי כל פרוייקט שעשיתי. אם זה בבחירת הגוונים, חיבור בין החומרים השונים או באמצעות תכנון פורץ דרך שיבליט את הייחוד של הלקוחות שלי מהקולגות שלהם באמצעות חוויה מהנה יותר. בתערוכה האחרונה היכולות שלי להביא פרוייקטים לידי ביטוי ייחודי גדלו בצורה משמעותית. חברת פורצלנוסה PORCELANOSA פיתחה טכנולוגיה פורצת דרך להטבעה וחריטה של כיתוב ולוגו על גבי אריחי קרמיקה לקירות וגרניט פורצלן לריצפה. חברת באטקו BATHCO הספרדית מאפשרת הזמנת כיורי רחצה מונחים בעיצוב חופשי של טקסטים, ציורים וצבעים (אפילו בהזמנת כיור בודד). חברת לנטיק קולניאל מקבוצת פורצלנוסה PORCELANOSA, מאפשרת להזמין תמונות מפסיפי קרמיקה וזכוכית בכל גודל ולפי כל תמונה והשראה. כל אלו מתוספים לברזי אמבטיה, ברזי מטבח ומקלחונים הניתנים לבחירה בשלל גימורים מפתיעים. מסתמן ששנת 2019 הולכת להיות הרבה ייחודית ובהתאמה אישית.

 

ננו טק או מדוע גלזורה נגד החלקה גרמה לי להחסיר פעימה

זוכרים שהייתם צריכים לבחור דגם של אריח קרמיקה לריצוף הבית ואז כשרציתם להשתמש באותו הדגם גם לחצר או למרפסת, פגשתם אריח קרמיקה מחוספס במיוחד אשר נראה מעט שונה ולא היה תענוג גדול בנקיון? אז זהו, שמכאן הסיפור הזה הולך להשתנות, פיתוח חדש של גלזורה בטכנולוגיית נאנו (גלזורה זה החומר שנמצא בחלק העליון של אריחי קרמיקה, אותו אנחנו רואים ומרגישים), מאפשר שימוש באותו אריח בדיוק גם בתוך הבית וגם מחוץ לבית, מצד אחד אריח מאוד נעים למגע ולנקיון ומצד שני אריח מאוד בטיחותי עם רמת התנגדות להחלקה של R-11. הסוד טמון בכיצד הגלזורה מגיבה במצבים שונים. כאשר היא יבשה, המרקם נעים מאוד למגע ונח מאוד לנקיון, אך במגע עם מים, הגלזורה משנה את אופיה ומציגה התנגדות מרשימה להחלקה בדרגת R-11 כך שניתן ליישם אריחים אלו אף מסביב לבריכות שחיה. החסרתי פעימה כיוון שהפיתוח הטכנולוגי מאפשר לנו להינות מאריחי קרמיקה לריצוף פנים וחוץ מבלי להתפשר על בטיחותם, עיצובם או קלות תחזקותם.

 

שובו של הפסיפס ?

בעשור האחרון הפסיפסים הלכו ונעלמו מחללי העיצוב שלנו וכמעט שלא קיבלו מקום בתערוכות בעולם. הן בגלל קושי ביישום, פרקטיות בעייתית ובעיקר בגלל מיאוס של קהילת העיצוב. עם זאת, בתערוכה האחרונה כמות מעצבי הקרמיקות שבחרו להציג פסיפסים גדלה בצורה משמעותית וראינו אותם מבצבצים מכל מיני פינות. האם הפסיפסים מתקאמבקים ? יהיה מעניין לעקוב אחריהם בתערוכת הבאות ולראות האם מדובר בצירוף מקרים או תחילתה של מגמה.

 

קולקציית קיץ 2019 בקרוב אצלכם

בזמן הקרוב אנו נחל בשדרוג קומת הכניסה של אולם התצוגה. בו תוכלו להתרשם מכל החידושים האחרונים בתחום חיפוי וריצוף הבית. החל מאריחי קרמיקה קטנים וחצופים, ועד אריחי פורצלן מדוקקים ענקיים. לתאום פגישת ייעוץ חינם חייגו 09-7601501.